Synchronizované plavání

ODM2024 banner 2

HungarianOpen SYPoslední červnový víkend se SCM výběr starších žákyní zúčastnil mezinárodní soutěže Hungarian Open v Budapešti. Do Maďarska dorazily výpravy z 15 států z celého světa (včetně USA a JAR) a více jak 500 závodnic a závodníků. Pro naše reprezentantky byla tato soutěž kvalitní přípravou před srpnovým světovým šampionátem, který proběhne od 26. srpna do 1. září ve slovenském Šamoríně.

V disciplíně figur se nejlépe umístila Marika Brabcová se ziskem 68,0374 bodu, která skončila na 20. místě. V sólech Českou republiku reprezentovaly Marika Brabcová a Kateřina Krečmerová v konkurenci dalších 31 sestav. Lépe se umístila Brabcová, která vybojovala 9. místo s 67,7332 body. Krečmerová zaplavala velice povedenou sestavu se ziskem bezmála 66 bodů, bohužel se jí v soutěži figur nepovedla jedna z předepsaných figur a získala za ni "trestnou" nulu. Vzhledem k tomu, že se sčítají body za sestavu a figury, neměla již šanci dohnat velkou bodovou ztrátu a v celkovém pořadí obsadila 28. pozici.
Týmová sestava plavala ve složení Marika Brabcová, Anna Císařová, Diana Čípová, Anastázie Jarošová, Julie Lewczyszynová, Nela Peřinová, Dominika Světlíková a Eva Trubková s náhradnicemi Kateřinou Krečmerovou a Julií Švajdou. Děvčata předvedla velice hezkou sestavu, zaplavanou čistě bez větších chyb, i když se muselo během necelého dne změnit složení týmu, právě z důvodu výše zmíněného bodového propadu Kačky Krečmerové. Výsledkem bylo krásné 5. místo.
V párových sestavách nás opět reprezentovaly dvě sestavy - Brabcová + Čípová a Lewczyszynová + Světlíková. Lépe se umístil pár Brabcová + Čípová, který skončil na 4. místě se zatím nejvyšším bodovým ziskem této sezóny - 69,3111 b. Pár Lewczyszynová + Světlíková v konečném pořadí obsadil 7. příčku z celkových 25 párů.
Domů si závodnice odváží pěkné bodové výsledky a především cenné zkušenosti, které je posunou zase dál a pomohou jim v přípravě na již zmiňované mistrovství světa.