Gracik MEJČeští junioři předvádějí na mistrovství světa své kategorie v Limě skvělí výkony. Po bronzu Miroslava Knedly na znakové stovce získal pro český tým druhou medaili Daniel Gracík, která ma stříbrnou hodnotu. Dvojnásobný medailista z juniorského evropského šampionátu si na 100 metrů motýlek doplaval pro 2. místo v novém českém juniorském rekordu 52.51. Postup do svého druhého finále slaví Miroslav Knedla na 50 metrů znak a Jana Přibylová na prsové stovce.

Před dvěma měsíci v Otopeni na evropském juniorském šampionátu bral Daniel Gracík zlato a stříbro a ve svém medailovém tažení pokračuje i v podhůří And v Limě. Sedmnáctiletý pardubický plavec šel krok za krokem za svým dalším parádním úspěchem. Z rozplaveb postupoval jako dělený čtvrtý a ze semifinále už druhý. Ve finálovém závodě byl vpředu Portugalec Diogo Matos Ribeiro, který nakonec i vyhrál, ale za ním svedli krásný souboj o stříbrnou medaili mladý český sprinter se svým velkým soupeřem z Otopeni Dánem Puggardem. V polovině trati byl český mladík před skandinávským rivalem vpředu jen o 2 setiny, ale v cíli za sebou nechal Dána o více než 4 desetiny. Stříbro tak patří Danielu Gracíkovi, který navíc vylepšil český juniorský rekord o 18 setin sekundy na 52.51.

V Limě se potkal s úžasnou formou také Miroslav Knedla. Sedmnáctiletý znakař ze Zlína už má na cestu domů zabalenou bronzovou medaili ze znakové stovky a k podobnému úspěchu má nakročeno i na poloviční trati. V rozplavbách i semifinále obsadil celkově 3. místo a i na své druhé trati už je ve finále. Do něho se kvalifikoval časem 25.12, kterým rozčeřil domácí rekordní tabulky. Jeho čas znamená o 12 setin vylepšený český juniorský rekord, vyrovnaný nejlepší letošní český výkon a jen o 4 setiny sekundy zaostal za českým seniorským rekordem Jana Čejky.

Na klubového parťáka ze Zlína navázala rovněž svým druhým postupem do finále Jana Přibylová. Po 5. místě na 50 metrů prsa zamířila Přibylová do finále i na stovce. Nejprve si v rozplavbě posunula o 4 setiny osobní rekord na 1:09.90 a skončila druhá. Ze semifinále pak postupovala do medailových bojů ze 6. pozice s časem 1:10.19. Rozplavba se povedla také Natálii Jandíkové, kterou do semifinále posunul dělený čtvrtý čas 1:10.77. Ve snaze dostat se do finále ale měla smůlu. Zaplavala opět 1:10.77, ale tentokrát se mezi postupující nevešla. Jandíková obsadila 9. místo, tedy první nepostupové, a k finále jí chybělo jen 6 setin sekundy.